VZNIK


Mažoretkový súbor Čačanky bol založený v roku 2000, ako krúžok pri CVČ v Čadci. 
Spočiatku to bol len krúžok s názvom Bambuľky podľa bambulí s ktorými cvičili. Vedúcej Anke Vlčkovej pomohla zo začiatku jedna šikovná mažoretka, Andrejka Bednáriková, z Považskej Bystrice. 

Po dvoch rokoch cvičenia, strýko jednej z mažoretiek nám vystrúhal paličky a tak sme sa prihlásili do Velkého Krtíša na celoslovenskú sútaž mažoretiek „Krása pohybu“. 

Za tie roky prešlo súborom nemálo dievčeniec, ale neveľa ich ostalo, lebo to 
mažoretkovanie je poriadna drina a musí to chytiť za srdce. 

Naším cieľom je, aby každá naša mažoretka bola mažoretkou zo srdiečka a aby sme boli dobrá banda. 

Dnes trénuje pod vedením Anky Vlčkovej a Zuzky Priečkovej viac ako 60 mažoretiek. Sú rozdelené do 3 vekových kategórií : 

 - prípravka 
 - kadetky 
                  - juniorky a seniorky

Svojimi vystúpeniami na rôznych športových, kultúrnych a spoločenských podujatiach robia dobré meno Čadci a okoliu.

Čačanky - mažoretky so ♥: tak si zvikneme hovoriť poďľa našich tričkách, na ktorých máme srdcia ale aj preto, lebo mažoretkový šport vykonávame so srdca a s úsmevom, pretože vieme, že iba tak vieme dosiahnuť skutočné úspechy. 

 

Novinky

Rybársky ples 2017

Medzi prvé plesy, ktoré štartujú ich sezónu v Čadci, patrí Rybársky ples. Čačanky pravidelne spestrujú jeho program, tento rok nebolo inak. Predviedli sa s veľkou formáciou a viacerými miniformáciami. Tešíme sa opäť o rok! :)

Celý článok

Sezóna 2016

Nový rok - nové výzvy! Prípravy na nasledujúce súťaže sú v plnom prúde a Čačanky poctivo trénujú nové vymyslené choreografie. V marci nás čaká súťaž v Opave a v apríli sa konajú Majstrovstvá Slovenska v Malackách. Už sa tešíme, kedy sa predvedieme nie len na súťažiach, ale aj na vystúpeniach :) 

Celý článok

Čadčianske kultúrne leto 2015

Ku konci júla sa v Čadci každoročne koná ČKL, kde vystupujú všetci mladí umelci z Čadce - či už speváci alebo tanečníci. Nebudú tam chýbať ani naše Čačanky s niekoľkými vstupmi. Snáď nám počasie dopraje :)

Celý článok

Vystúpenie na Maratóne

Pokyny pre mažoretky

V sobotu mažoretky vystúpia na kysuckom maratóne v Čadci. Predstavia sa s najnovšími choreografiami v nových kostýmoch, s ktorými sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska a neskôr budú fandiť a roztlieskavať bežcom mieriacich do cieľa. Tešíme sa na Vás :)
Celý článok

Rozlúčka Čačaniek

S Majstrovstvami Slovenska zároveň končí súťažná sezóna pre rok 2015, čo pre nás znamená, že si (skoro) oddýchneme od pravidelných tréningov. Tento rok nás naša zlatá trénerka Hanka pozvala na chalupu, kde si urobíme "polesníkovú párty" a zaturistikujeme si. Zároveň aj vyhodnotíme rok 2015. S vystúpeniami však nekončíme! Hneď v júli nás čaká ČKL, ale to už je iný článok. :)

Celý článok

Anketa

Máte radi mažoretky ? :)

Áno ! :) 337 90%
Nie 39 10%

Celkový počet hlasov: 376